تقاضا برای چاپ مجدد کتاب نبرد من
ساعت ٦:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٦   کلمات کلیدی: نبرد من ،main kampf ،کتاب هیتلر ،آدولف هیتلر

نبرد من

قرار است چاپ جدید این کتاب با نظارت پروفسور مولر، مدیر مرکز مطالعات تاریخی مونیخ منتشر شود. چاپ کتاب " نبرد من " پس از پایان جنگ جهانی دوم به دلیل ترس از تحریک مجدد نازی ها ممنوع شد و اکنون پس از گذشت بیش از شصت سال مجددا امکان چاپ یافته است.


 

پروفسور مولر در این باره می گوید: «همه ما می دانیم که چه ریسک بزرگی می ‌خواهیم بکنیم. این را هم می دانیم که این ممنوعیت، حداقل شصت ساله باعث شده تقاضا برای خرید کتاب به شدت افزایش یابد. اکنون همه منتظرند این کتاب چاپ شود. همه به ما فشار می ‌آورند که آن را چاپ کنیم اما به هر حال بعضی از مردم از جمله برخی محافل دولتی از چاپ آن نگرانند. آنها می ‌ترسند اسطوره هیتلر مجددا بیدار شود. وی ادعا می ‌کند: «ممکن است چاپ این کتاب به قدرت گرفتن مجدد نازی ها بینجامد و به یک کتاب مقدس، همانند عصر هیتلر برای وفاداران و اعضای حزب ناسیونال سوسیالیست ها و حامیلان هیتلر تبدیل شود.»

توضیح نویسنده وبلاگ

امروزه انواع گروه های نازیسمی تشکیل شده که هیچکدام با منطق اصلی نازیسم در ارتباطنیست و همه این ها برای بد جلوه دادن نازیسم و ریشه های افکاری آن است ولی افرادباهوش هر گز باور نخواهند کرد که همچین افکار زشت و ناپسندیده ای مربوط به آخرینجهان گشا بوده. ترس از دوباره قدرت گرفتن نازی ها و افکار بی عیب و نقص نازیسم،لرزه بر اندام دولت های بزرگ می اندازد که از جمله این دولت ها اسرائیل، انگلیس و آمریکای جنایتکار است که روزانه با کشتار بی رحمانه و استعمار و استسمار کشور های دیگر روبه پیشرفت بوده و همچون یک زالو خون مردم و دولت های دیگر رو می مکند. این سه کشورکهنمایان گر ویرانی ها و جنایات و آدم کشی های دنیا هستند،، روزی مورد غضب و نفرت مردم دنیا قرار خواهند گرفت و سرنگون خواهند شد. ولی مسئله این است که چه کسی برای این کار اول از همه قدم جلو خواهد گذاشت؟