کتاب تلمود سند نژاد پرستی یهودیان
ساعت ۳:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٩   کلمات کلیدی:

خاخامهای یهودی طی سالهای متمادی شرحها و تفسیر خودسرانه و گوناگونی بر تورات نوشتند که همه آنها را خاخام (یوخاس) در سال 1500م جمع آوری نموده و به اضافه چند کتاب دیگر که در سالهای 230 و 500م نوشته شده بود به نام " تلومود" یعنی تعلیم دیانت و آداب یهود را جمع آوری کرد. 

این کتاب نزد یهودیان بسیار مقدس و در ردیف تورات و عهد عتیق قرار دارد. بلکه از تورات هم بالاتر است چنانچه "گرافت" می گوید: بدانید که گفتار خاخام از گفتار تمام پیامبرها بالاتر است.

برای اینکه بیشتر به خود پرستی و آرمانهای ضد انسانی یهود پی ببریم خوب است چند جمله ای از این کتاب را به دقت مطالعه کنید.


 
شعله های جنگ جهانی دوم در جنوب ایران
ساعت ۳:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥   کلمات کلیدی:

پالایشگاه آبادان- سال 1320

عکس هوایی از آبادان- سال ١٣٢٠

شهریور ماه هرسال یادآور اشغال نظامی ایران توسط انگلیس و روسیه در جریان جنگ جهانی دوم به سال 1320 شمسی برابر با سال 1941 میلادی است.همزمان با شروع بحران،ستاد جنگ رضا شاه اطلاعیه ای در شش بند صادر کرد.در بند یک اعلامیه آمده بود:


 
چرا آلمان قدرتمند، در نبرد کورسک شکست خورد؟
ساعت ۳:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥   کلمات کلیدی: نبرد کورسک ،تجسس ،ارکستر سرخ ،نبرد تانک ها ،تانک ،شوروی و آلمان نازی

جنگ جهانی دوم میدان مبارزه بهترین و نخبه ترین سربازان و فرماندهان طرفین بود اما این بهترین ها و نخبه ترین ها الزاما نه در میدان جنگ رو به روی هم قرار گرفته بودند. باهوش ترین و با استعدادترین سربازان آلمان، شوروی، انگلیس، آمریکا و ژاپن نه یونیفرمی می پوشیدند و نه در گل و لجن سنگرها می خوابیدند. در تمام طول جنگ جهانی دوم، جنگ به همان وسعت ولی پنهانی و غیر محسوس جریان داشت. سربازان این جنگ پنهان، جاسوسان و ماموران اطلاعاتی بودند که سعی داشتند با جمع آوری اطلاعات حیاتی از دشمن  و یا فریب دادن آن درباره نیات خود، او را نابود کنند.


 
فرماندهانی که هرگز شکست نخوردند
ساعت ۳:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٥   کلمات کلیدی: جنگ آوران ،فرماندهان جنگی ،سرداران بزرگ تاریخ ،جنگ های بزرگ تاریخ

 

فرماندهان زیادی بوده اند که نبردها و جنگهای بی شماری را به سرنجام رسانده اند اما در طول تاریخ، معدود فرماندهانی نیز بوده اند که در هیچ نبردی شکست نخورده اند و از هر جنگی سربلند بیرون آمدند. نگاهی به اسامی این فرماندهان بزرگ می اندازیم: